Kriolipoliza - czym jest i jak przebiega zabieg.

Kriolipoliza to nowoczesna i nieinwazyjna metoda efektywnej redukcji tkanki tłuszczowej. Jak działa zabieg? Już opisujemy. Trójglicerydy w komórkach tłuszczowych scalają się pod wpływem niskiej temperatury. Zabieg powoduje selektywną eliminację komórek tkanki tłuszczowej i nie narusza tkanek sąsiadujących. Głowica zabiegowa nie powoduje uszkadzania innych struktur skórnych, jednocześnie wywołując efekt modelowania sylwetki i ujędrniania skóry.
Niektóre grudki tłuszczu są odporne na dietę i ćwiczenia. Urządzenie do zamrażania tkanki tłuszczowej wywołuje apoptozę komórek. Po zabiegu komórki tłuszczowe rozpoczynają cykl apoptozy i są stopniowo usuwane z ciała w ciągu kolejnych tygodni i miesięcy. Dzięki temu dochodzi do istotnej redukcji tkanki tłuszczowej. Kriolipoliza to wspaniałe rozwiązanie do redukcji podskórnej warstwy tkanki tłuszczowej.


Należy zwracać uwagę na urządzenia do kriolipolizy


Kriolipoliza wykonywana tym urządzeniem w odróżnieniu od innych nieinwazyjnych metod redukujących tkankę tłuszczową, umożliwia zastosowanie zaawansowanej technologii zamrażania, która selektywnie atakuje komórki tłuszczowe skutecznie je eliminując, a jednocześnie oszczędza wszystkie pozostałe tkanki.

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?


Osoba wykonująca zabieg kładzie głowicę zasysającą na skórze pacjenta. Urządzenie stopniowo obniża temperaturę ciała, dopóki komórki tłuszczowe nie zamarzną.


Komórki tłuszczowe są bardzo podatne na zimno, co udowodniono w szkole medycznej Harvarda. Odkryto, że intensywne, zlokalizowane zimno zabija adipocyty - komórki angażujące się w formowanie tkanki tłuszczowej. Zatem zimno niszczy tłuszcz przez uszkadzanie komórek: stopniowo umierają, po czym są naturalnie metabolizowane przez układ limfatyczny. Badania kliniczne nie wykazały żadnych skutków ubocznych, a zabieg jest bezbolesny. Ponadto jego skutki są imponujące. Po pierwszym zabiegu, złoża tłuszczu są redukowane o około 25%. Jeden zabieg jest wystarczający dla większości pacjentów, jednak wszystko zależy od ilości tłuszczu jaką pacjent chce stracić.

W urządzeniu specjalnie zaprojektowany aplikator zimna jest stosowany na wybranym obszarze redukcji tłuszczu, aby uzyskaną energią zmrozić podstawową tkankę tłuszczową bez uszkadzania pozostałych tkanek. Głowica używa delikatnego podciśnienia, aby wciągnąć tkankę pomiędzy panele zamrażające. W trakcie zabiegu, aplikator dostarcza precyzyjnie kontrolowane zimno, które po dotarciu do celu  eliminuje komórki tłuszczowe w wybranych częściach ciała. Kiedy komórki tłuszczowe są narażone na precyzyjne mrożenie, rozpoczynają proces naturalnego, stopniowego redukowania grubości złogów tłuszczu. Wynikiem jest redukcja wybrzuszeń tłuszczu, które są widoczne u większości pacjentów od 6-8 tygodni. Komórki tłuszczowe w miejscu zabiegu są stopniowo eliminowane przez układ metaboliczny człowieka. Podobnie jak usuwany jest tłuszcz z jedzenia.

Kriolipoliza jako nieinwazyjna metoda usuwania tkanki tłuszczowej


Z tą nieinwazyjną metodą nie wiążą się żadne igły, nacięcia, znieczulenia i leki przeciwbólowe oraz czas rehabilitacji. Pacjenci zazwyczaj wznawiają normalne czynności tego samego dnia w którym odbył się zabieg, co czyni go dobrym wyborem dla ludzi szukających nie chirurgicznej alternatywy dla liposukcji.

Podczas zabiegu pacjenci mogą odczuwać lekkie napięcie w okolicy miejsca, które jest poddawane działaniu próżni, a także mogą odczuwać zimno (głównie na początku). Po zabiegu natomiast może występować zaczerwienienie obszarów ciała poddanych zabiegowi, stan ten może się utrzymywać od kilku godzin do 48h po zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może podjąć swą normalną aktywność z uwzględnieniem ograniczenia intensywnych ćwiczeń fizycznych przez okres od 7-10 dni.


lusso_face.png

Na zabieg zaprasza Gabinet Urody Lusso

Prześlij komentarz

0 Komentarze