Zabieg na twarz laserem P.L.E.A.S.E. ® Professional


Ostatnio pisaliśmy Wam o najnowszej technologii laserze P.L.E.A.S.E. ® Professional, który łączy skuteczność laseroterapii z jednoczesnym podaniem substancji aktywnych do głębokich warstw skóry.  Kto chciałby powrócić do artykułu link tutaj


To było by na tyle w kwestii teorii. Czas na praktykę. 

Jak wygląda taki zabieg, czy jest bolesny i czy czas rekonwalescencji jest faktycznie taki krótki? 


Przekonała się o tym Justyna, która odwiedziła doktor Monikę Bujnowską.


Etapy zabiegu na twarz laserem P.L.E.A.S.E. ® ProfessionalPo dokładnym demakijażu i szczegółowej analizie skóry - pora na działanie.

Na już włączonym sprzęcie ustawia się parametry indywidualnie dobrane do potrzeb skóry. Tu głównym wskazaniem były blizny potrądzikowe w okolicy żuchwy, rozszerzone pory i nierówny koloryt. Dodatkowym efektem jakie Justyna chciała uzyskać to profilaktyczne działanie przeciwstarzeniowe ukierunkowane na zachowaniu elastyczności naskórka.


Laseroterapia uruchamiana jest automatycznie dopiero po prawidłowym przyłożeniu głowicy do skóry. Widoczne jest różowe światło stanowiące sensory kontaktu ze skórą, odpowiadające za bezpieczeństwo. Jednorazowe przyłożenie lasera odpowiada za niewielki, kwadratowy obszar, który zostaje spenetrowany przez kilkadziesiąt wiązek laserowych jednocześnie. Jest to zauważalne jako mikroskopijne, białe kropeczki. 


Tym sposobem, raz po razie zabiegowi zostaje poddana cała twarz łącznie z powiekami, co w przypadku innych laserów nie jest możliwe. Technologia lasera P.L.E.A.S.E. została tak zaprojektowana, że gwarantuje całkowite bezpieczeństwo zabiegu i dlatego też nie ma konieczności zakładania okularów ochronnych.


To, co jedynie czuje się podczas laseroterapii to bardzo mało odczuwalne mrowienie. Nie powoduje on bólu ani dyskomfortu. 

Drugi etapem zabiegu jest wprowadzenie substancji aktywnych w głąb skóry. W tym przypadku była to witamina C, która w kontakcie z rozgrzanym naskórkiem wywołała chwilowe pieczenie. Chwilę później nałożono ochronno - kojącą maskę Solve, do zastosowania również w domu.


Laser P.L.E.A.S.E. ® Professional dzień później


Następnego dnia na skórze widoczne były lekko zaczerwienione plamy i bardzo mała opuchlizna pod jednym okiem, o czym pacjentka została poinformowana przed zabiegiem. Dodatkowo, skóra w dotyku stała się szorstka. To wszystko za sprawą wcześniej wspomnianych kropeczek, które się wysuszyły i w naturalnym procesie regeneracji naskórka muszą się wyłuszczyć. Docelowy efekt ukazuje się po 2 tygodniach, gdzie cieszyć możemy się mięciutką, gładką cerą z widocznie zmniejszonymi bliznami i naczynkami.


Czy warto wykonać taki zabieg? 

Zdecydowanie tak! Zabieg jest bezbolesny, nie wyklucza nas z życia, efekty pozabiegowe są minimalne a skuteczność wysoka.

etancelle aesthetic company 
https://etancelle.pl

Prześlij komentarz

0 Komentarze