Laserowe usuwanie tatuażu


Tatuaż. Odwieczne pytanie: robić czy nie robić? Jaki wzór wybrać? Czy ma dla nas coś symbolizować, czy może wybrać z katalogu pierwszy lepszy wzór?

Każdy ma inne zdanie na ten temat. Najważniejsze jest to, aby wybrać odpowiednie studio tatuażu. Możemy mieć pewność, że renomowane i sprawdzone studio tatuażu pracuje na sprawdzonych produktach i  przykłada dużą wagę do sterylności.

Pamiętajmy, że lepiej zapłacić za jakość, niż zrobić sobie krzywdę jak jedna z osób, która zgłosiła się z problemem nieudanego tatuażu.


Sposób na pozbycie się tatuażu

Na rynku jest wiele dostępnych miejsc polecających różne metody likwidacji niechcianego tatuażu. Począwszy od przykrycia swojego tatuażu innym, po laserowe usunięcie.

Laserowe usuwanie tatuażu u każdego z nas  przebiega inaczej. Dobre efekty usuwania zależą od jakości barwnika, koloru, głębokości podania tuszu oraz od miejsca wykonania.  


Gdzie usuwać tatuaż?

Polecany przez na salon LaserCare specjalizuje się  kosmetologii laserowej. Między innymi niweluje blizny i rozstępy, redukuje przebarwienia, zamyka naczynia, usuwa tatuaże oraz wykonuje zabiegi laserowego odmładzania skóry.  

Jaki wybrać laser?

Obecnie na rynku jest bardzo dużo maszyn i laserów przystosowanych do usuwania tatuażu. Niestety nie każdy z nich daje efekty , o których marzymy. 


Osoba na której przykładzie pokazujemy Wam działanie lasera korzystała już z kilku sesji usuwania tatuażu. Niestety laser poparzył skórę i spowodował powstanie blizn. 

Jak działa laser Alma Harmony na tatuaż?

Salon LaserCare pracuje na laserze Alma Harmony XL. Dzięki specjalnej głowicy QS, która jest przystosowana tylko do redukcji tatuażu, laser jest w stanie zniwelować niechciany obrazek do minimum. 


Podczas zabiegu laser emituje wiązkę światła, która bezpośrednio trafia  w pigment tatuażu. Impuls z głowicy niszczy barwnik w skórze, a komórki odpowiedzialne za układ odpornościowy sprawiają, że barwnik stopniowo zaczyna być wchłaniany przez organizm. 

Przebieg zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu, najpierw należy przeprowadzić szczegółową konsultację. 


Podczas takiej rozmowy kosmetolog przeprowadzający zabieg wyklucza wszystkie przeciwwskazania do zabiegu. Opowiada o przebiegu zabiegu, jak skóra będzie wyglądała po zabiegu i jak ją pielęgnować.


Następnie, aby zniwelować możliwy dyskomfort odczuwany podczas zabiegu, na zdezynfekowaną skórę kosmetolog nakłada znieczulenie. 


Po upływie około 45 minut można przystąpić do zabiegu. Na oczyszczoną i zdezynfekowaną skórę kosmetolog kieruje laser i rozpoczyna całą procedurę.


Po zakończonym zabiegu obszar zabiegowy zabezpiecza się maścią ochronną i zakłada opatrunek. 


Laserowe usuwanie tatuażu jest zabiegiem odczuwalnym. Dla większego komfortu LaserCare stosuje maść znieczulającą. Dyskomfort oczywiście jest uzależniony od naszego progu bólowego. Odczucie strzału lasera można porównywać z ciepłym ukłuciem.

Finalny efekt zaobserwować można po około 6 tygodniach i wówczas jest to moment, w którym możemy powtórzyć zabieg. O zmianach zachodzących w tatuażu informujemy Was na bieżąco na naszym Instagramie.


tatuaż 2 dni po zabiegu laserowym


Zobacz tutaj jakie są przeciwwskazania oraz jak należy postępować po zabiegu.http://lasercare.pl/
ul. Grzybowska 5
00-132 Warszawa
Prześlij komentarz

0 Komentarze