Pielęgnacja skóry w trakcie kwarantanny

Pielęgnacja skóry jest niezwykle istotna szczególnie w czasie kwarantanny. Najbliższe tygodnie to idealny czas o zadbanie o siebie od wewnątrz, ale również od zewnątrz. Zachęcam do zatrzymania się chociaż na chwilę, oderwania od rzeczywistości a przede wszystkim na relaks. Przez najbliższe dni możemy wiele dobrego zrobić dla swojej, cery, ciała i duszy.


Jak możemy zadbać o swoją skrę w trakcie kwarantanny?

Pamiętajmy, iż kluczem do zdrowej i promiennej skóry (marzenie każdej z Nas) to przede wszystkim systematyczność i sumienność. Oto kilka trików, które są must have w trakcie kwarantanny.

Oto kilka wskazówek, które w najbliższym czasie powinniśmy wprowadzić do domowej pielęgnacji:
• rezygnacja z makijażu
• dwuetapowe, dogłębne oczyszczenie
• złuszczenie, odżywienie i nawilżenie
• suplementacja i zdrowa, zbilansowana dieta

Detoks od makijażu


Przede wszystkim rezygnacja z makijażu. Dajmy odpocząć naszej skórze od nadmiaru preparatów a przede wszystkim kolorówki. Jeżeli faktycznie lepiej psychicznie poczujesz się z minimalistycznym makijażem to sięgnij po krem BB, tusz, róż i już :) . Jednak nie ukrywam, iż detoks od makijażu to coś cudownego. Otóż pozwalamy prawidłowo pracować gruczołom (nie zapychamy ich kolorówką), skóra oddycha i regeneruje się.Prawidłowe oczyszczenie


Drugim najważniejszym krokiem to prawidłowe dwuetapowe oczyszczanie rano i wieczorem. Pierwszy kontakt skóry z wodą i detergentem (pianką, żelem) to zmycie pozostałości sebum o kosmetyku, bardzo ważne, aby wykonywać delikatne ruchy np. okrężne. Krok ten powinien trwać dosłownie chwilę. Drugi krok to dogłębne oczyszczenie, czyli użycie np. szczoteczki oreo i żelu/pianki. Po tak precyzyjnym oczyszczeniu/demakijażu przywracamy skórze jej prawidłowe pH, czyli tonizujemy cerę i gotowe :)


Odpowiednie nawilżenie


W trakcie detoksu pamiętajmy o dokładnym nawilżaniu cery. Pielęgnacja skóry jest bardzo ważna! Rano sięgajmy po kremy tłuste, bardzo nawilżające. Pamiętajmy, iż po tego rodzaju kremy powinna sięgać każda z Nas, zarówno posiadaczki cery suchej, tłustej jak również i trądzikowej. Wieczorem nie zalecam nakładania żadnego kremu. Otóż zapewne część z Was w chwili obecnej jest w dużym szoku, ale już spieszę z wyjaśnieniami. Otóż w zgodzie z teorią dr Rudolfa Hauschiego powinniśmy ograniczać kosmetyki aplikowane na noc, aby skóra jak najbardziej w naturalnym środowisku mogła się zregenerować. Kremy w zasadniczym stopniu spowalniają wymianę komórkową i w pewnym stopniu zaburzają prawidłową regenerację/odnowę komórek naskórka. Na sam początek zachęcam do aplikacji jedynie serum tudzież kosmetyku z kwasem hialuronowym o delikatnej konsystencji (żel, emulsja, serum). Po kilku dniach zachęcam co drugi dzień wykonać dogłębne oczyszczenie, jonizacje i buzia już jest gotowa na noc. Analogicznie co 2 dzień po tonizacji możecie sięgnąć po wyżej wspomniany preferowany kosmetyk na noc. Po tygodniu możemy zmniejszyć dni aplikacji serum do np. 2, aż dojdziemy do momentu gdzie wieczorem pielęgnację ograniczymy do maksymalnego minimum (oczyszczenie + tonizacja).


Regularne złuszczanie

Oczywiście pamiętajmy o regularnym złuszczaniu obumarłych komórek naskórka (peeling enzymatyczny, gruboziarnisty, kwasy) oraz na aplikowaniu masek, które w swoim składzie posiadają wysokie stężenia substancji aktywnych. Pamiętajmy, iż najlepiej maskę zaaplikować zaraz tuż po peelingu, aby wszystkie zawarte w niej substancje czynne miały lepszą penetrację do warstwa naskórka.


Zbilansowana dieta oraz suplementacja


Na sam koniec wspomnę o suplementacji i zdrowym, racjonalnym odżywianiu. To dwa nieodłączne elementy w drodze ku zdrowej i świetlistej cerze. Powinniśmy pić minimum 2l wysoko zmineralizowanej wody dziennie, pamiętać o tym, aby w każdym posiłku znalazło się warzywo. Poza tym ograniczmy do maksimum przetworzone i pikantne potrawy.

Autorka tekstu:
kosmetolog, Klaudia Różycka 
Z poprawą wygląda wzrasta nasza samoocena i samoakceptacja. W swoim zawodzie stara się łączyć kosmetologię z aspektami psychologicznymi.  Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie i holistycznie. Kieruje się mottem, iż nasza cera to odzwierciedlenie pracy naszego całego organizmu.Zapraszamy na serię artykułów z cyklu Porady Kosmetologa

Prześlij komentarz

0 Komentarze